Ungārijas Valsts teātra baleta izrādes CARMINA BURANA & DON JUAN

When:
06/03/2020 @ 18:00
2020-03-06T18:00:00+02:00
2020-03-06T18:15:00+02:00
Where:
Daugavpils kultūras pils
Ungārijas Valsts teātra baleta izrādes CARMINA BURANA & DON JUAN @ Daugavpils kultūras pils

Ungārijas Valsts teātris “Szeged Contemporary Dance Company” uz Rīgu ved baleta izrādes “Carmina Burana” un “Don Juan”!

Teātra repertuāru veido teatralizētas dejas, kuru pamatā ir tādu komponistu kā Vivaldi, Stravinskis, Bartoks, Orfs darbi un kas atšķiras ar plašu dažādību. Kopā ar vadošo horeogrāfu Tamašu Juroniksu vairāki Eiropas pazīstami horeogrāfi radīja modernas mākslinieciskas dejas. 1993. gadā teātris pieņēma nosaukumu “Szeged Modern Dance Company”, ieceļot Tamašu Juroniksu par māksliniecisko vadītāju un Andrasa Pataki par režisoru un direktoru.

Carmina Burana    

Mēs iegūstam priekšstatu par piepildītu ar rituāliem barbaru apmetnes dzīvi, kuras iedzīvotāji cenšas nopelnīt iztiku uz civilizācijas drupām un, cīnoties par izdzīvošanu, cīnoties ar savām bailēm, cenšas izdzīvot visu to, ko viņiem liek liktenis. Liktenis, kas dažkārt rada labas lietas, mīlestību, prieku un dažreiz rada bēdas vai nāvi. Meitene, kuras dzīvei vajadzēja būt īsai, uz brīdi var justies patiesi laimīga, kad mīlestība liek aizmirst par visām sliktajām lietām un liek ticēt dzīvei, kas varētu būt citāda, varbūt labāka. Bet Fortūna ir neveikla un nežēlīga. Viņai nerūp mirkļa skaistums. Piedzīvojot neapmierinātību, priekus un bailes, mēs varam uzzināt daudz vairāk par sevi, savu likteni un iespējām – par savu cilvēci.

Mūzika: Kārlis Orfs

Horeogrāfija: Juroniks Tamašs

Don Juan

Sižeta pamatā ir sena leģenda par Donu Žuanu, piedzīvojumu meklētāju, drosmīgu un valdzinošu sieviešu pavedinātāju. Dons Žuans ir galējību cilvēks, viņš ir sentimentāls, un nākamajā brīdī viņš var būt nežēlīgs. Viņš ir smuks un narcistisks, bet dedzīgs, varonīgs un tajā pašā laikā pašpārliecināts. Šajā baletā aktieri izvirza tādas tēmas kā ģimenes jēdziens, laulība un seksualitāte.

Mūzika: Kristofs Vilibalds Guks

Horeogrāfija: Juroniks Tamašs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.