TRĪS VIENĀ. LU TDA “Dancis” koncerts

21/03/2022
When:
26/03/2022 @ 16:00
2022-03-26T16:00:00+02:00
2022-03-26T16:15:00+02:00
Where:
VEF Kultūras pils
Ropažu iela 2
Rīga
Cost:
10 EUR

Ir aizritējis Latvijas Universitātes tautas deju ansambļa “Dancis”  75. dzimšanas dienas gads. To izdejot iecerēts koncertā  “Trīs vienā”. Marts ir arī trīs “Danča” dižgaru – horeogrāfu Harija Sūnas, Ulda Žagatas un Alfrēda Spuras jubileju mēnesis. Tādēļ tā ir likumsakarība, ka, apliecinot radošo procesu turpinājumu ansamblī, savu jaunāko veikumu skatītāju vērtējumam “Dancis” nodos ar virkni jaundarbu.

Ko ietver “Trīs vienā”?

Vispirms tās būs dejas no nākamo Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuāra. “Dancis”, tāpat kā visi Latvijas dejotāji, sirdī ir pārliecināti, ka nākošgad visi satiksimies Dziesmu svētku simtpiecdesmitgades notikumos, un aktīvi tiem gatavojas.

Turpinājumā – horeogrāfisks pirmuzvedums “Ziemassvētku vakarā“, kuru horeogrāfs Krišjānis Šimis radījis, iedvesmojoties no Viļņa Salakas tāda paša nosaukuma kantātes. Tā ierakstīta 2006. gadā sadarbībā ar jauniešu kori “Balsis”, Ņujorkas latviešu kori un Jauno Rīgas kamerorķestri diriģenta Andreja Jansona vadībā.

Trešajā sadaļā pirmo reizi tiks izdejotas dejas no Ances Krauzes un Raimonda Paula jaunākā muzikālā kopdarba – suitu novada tautasdziesmu apdarēm. Kad Ance Krauze un Maestro pirmo reizi sastapās suitu novada melodijās, radās “Sasala jūrīna”, ko dejā drīz vien iedzīvināja horeogrāfs Jānis Purviņš. Nu krāsainajās suitu dziesmās ieklausījušies un dejas veidojuši horeogrāfi Rita Spalva, Alberts Kivlenieks, Artis Puriņš, Dāvis Ērglis, Sandra Vītola, Līga Indriksone, Aigars Ondzulis un Krišjānis Šimis.

 

 

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.