TAUTAS DEJU ZELTA GRAUDI. Dailes teātris

When:
04/11/2019 @ 19:00 – 21:30
2019-11-04T19:00:00+02:00
2019-11-04T21:30:00+02:00
Where:
Dailes teātris
TAUTAS DEJU ZELTA GRAUDI. Dailes teātris @ Dailes teātris

4. novembrī Dailes teātrī notiks otrais “Tautas deju zelta graudi” koncerts. Pirmais koncerts, kurš notika 2017. gadā, parādīja, ka milzīgo publikas interesi izraisa ne tikai izcils deju izpildījums, bet arī tradicionālā horeogrāfija, kura neapstrīdami ietilpst Latvijas nemateriālās kultūras mantojuma zelta fondā. Acīmredzams, ka viena koncerta ietvaros nebija iespējams nodemonstrēt visus pazīstamākos izcilo Latvijas horeogrāfu iestudējumus, jo dižu horeogrāfu deju virkne ir daudz lielāka. Viņu mantojums joprojām iedvesmo jaunos horeogrāfus un tiek saglabāts nākamajām paaudzēm. Šīs dejas bez šaubām ir jebkura kolektīva repertuārā, tomēr šodienas dzīves ritmā, kad uz skatuves pārsvarā redzami spilgti un talantīgi, mūsdienās tapuši horeogrāfijas darbi, reti varam baudīt daudzās slavenās vecmeistaru dejas vienā koncertā.

Tādēļ šis būs viens no retajiem koncertiem, kura programmā iekļautas tikai leģendārās vecmeistaru dejas, kas veido latviešu tautas deju zelta fondu. Koncertā tiks izpildītas Ulda Žagatas, Harija Sūnas, Alfrēda Spuras, Irēnas Strodes, Imanta Magones, Ulda Šteina, Aijas Baumanes un Zinaīdas Zeltmates skaistākās dejas, kuras nebija iekļautas pirmajā koncertā.

Skatītājiem šī būs iespēja baudīt izcilu izpildījumu, jo koncertā piedalīsies labākie Rīgas tautas deju ansambļi – “Dancis”, “Vektors”, “Rotaļa”, “Ačkups” un “Dzintariņš”. Koncertā piedalīsies teju 300 dalībnieku, un tas jau pats par sevi liecina, ka ir gaidāms spilgts un neaizmirstams deju notikums. 

Koncerts notiek ar Rīgas domes atbalstu.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs Vladimirs Ponomarjovs.

Koncerts divās daļās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.