1. Home
  2. /
  3. Events
  4. /
  5. SVĒTKI DEJAI. VEF Kultūras pils

SVĒTKI DEJAI. VEF Kultūras pils

When:
03/02/2019 @ 19:00 – 21:00
2019-02-03T19:00:00+02:00
2019-02-03T21:00:00+02:00
Where:
VEF Kultūras pils
SVĒTKI DEJAI. VEF Kultūras pils @ VEF Kultūras pils

2019. gadā Latvijas Profesionālā baleta asociācija svinēs savu 25. gadu jubileju. Baleta asociācija dibināta 1993. gada 11. decembrī. Tās mērķi un uzdevumi ir visu profesionālo baleta mākslinieku profesionālo un sociālo interešu aizstāvība, rūpes par dejas mākslas veterāniem, kā arī izcilāko baleta mākslinieku piemiņas saglabāšanu, tiem veltītu pasākumu organizēšana, dejas mākslas popularizēšana. 

Atzīmējot savu 25. dzimšanas dienu baleta asociācija grib parādīt savu bijušo un pašreizējo biedru darbības plašo spektru, atskatīties pagātnē, atcerēties padarīto un iezīmēt skatu nākotnē ar jubilejas koncertu Svētki dejai. Profesionālie baleta un dejas mākslinieki pēc aktīvo skatuves gaitu beigšanas darbojas dejas pedagoģijas jomā un horeogrāfijā, aptverot visdažādākos dejas mākslas žanrus un stilus un rūpējoties par Latvijas dejas mākslas nākotni.

Koncertā uzstāsies Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi; Riga City Jazz dance dejotāji, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti, demonstrējot jaunās paaudzes radošo potenciālu un rādot savus jaunākos horeogrāfiskos iestudējumus.

Piedalīsies laikmetīgās un mūsdienu dejas dejotāji un horeogrāfi arī TDA Dancis, TDA Liesma, TDA Rotaļa , kas izdejos baletmeistaru H. Tangijevas-Birznieces, I. Strodes, U. Žagatas, A. Spuras, A. Baumanes iestudētās latviešu skatuviskās tautas dejas .Koncertā piedalīsies bērnu deju kolektīvi .Koncertā piedalīsies bērnu deju kolektīvi “Zelta sietiņš”, “Dzintariņš”, deju grupas “Benefice “, “Karuselis”, klasiskās dejas studija “Freska”, Zitas Errs baleta studija, Tāļa Sila Deju studija “Grande”, Allas Saharovas baleta studija.

Ar šo koncertu Latvijas Profesionālā baleta asociācija vēlas godināt un radīt svētku sajūtu Latvijas dejas un baleta cienītājiem, , godināt Latvijas baletmeistaru devumu, atjaunojot un parādot viņu radītās horeogrāfijas. Iezīmējot skatu nākotnē, koncerts dos iespēju pieteikt jaunus un spilgtus Latvijas baleta izpildītājmāksliniekus – Latvijas Nacionālā baleta māksliniekus un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņus, kā arī jaunos horeogrāfus – JVLMA Horeogrāfijas katedras studentus, un atzīmēt viņu pedagogu ieguldījumu kā Latvijas dejas dzīves svarīgāko virzītājspēku.

Vēlamies lai šī diena kļūst par svētkiem ikvienam baleta mākslas cienītājam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.