SAŅEM SEVI ROKĀS // VISS BŪS LABI. Kultūrtelpa “Točka”

When:
19/09/2020 @ 18:00 – 19:30
2020-09-19T18:00:00+03:00
2020-09-19T19:30:00+03:00
Where:
Kultūrtelpa “Točka”
Aptiekas iela 21
Rīga
Cost:
10 EUR
SAŅEM SEVI ROKĀS // VISS BŪS LABI. Kultūrtelpa “Točka” @ Kultūrtelpa “Točka”

LAIKMETĪGĀS DEJAS SESTDIENA

SAŅEM SEVI ROKĀS
Saruna (lasīt – strīds) ar sevi

Izrāde procesā par prokrastināciju un to pavadošiem pārmetumiem sev.

Darba autori Līgu Ūbeli nepamet sajūta, ka viņa jau vairākus gadus ik dienu dzīvo prokrastinācijas stāvoklī – nepārtrauktā cīņā ar sevi, bailēs par neizdošanos, nemitīgi laužot solījumus sev un nereti arī citiem. Ir radusies ilūzija, ka viņa vienmēr ir aizņemta, vienmēr starp neskaitāmiem uzdevumiem un dažādām dzīves lomām. Pat ja no malas izskatās, ka viņa laiski guļ pludmalē, galvā ir panika, jo tik daudz kas jāpaspēj… tomēr viņa neko no tā nedara un turpina sauļoties. Nekad nekas nešķiet paveikts, pat ja tas tāds ir. Nekad nekas nešķiet gana labi izdarīts, pat ja daudzi to par tādu atzīst, jo ik reizi, kad kāds pasaka “paldies par darbu”, viņa atceras visas tās reizes, kad “Netflix” pavadībā mazgāja traukus, nevis strādāja pie izrādes.

Līga kustību valodā transformē visu iepriekš minēto pieredzi un ar to saistītās emocijas – brīžus, kad galvā skan tikai viena frāze: “Saņem sevi rokās!”

Tēma autori interesējusi jau kopš 2018. gada nogales, kad tapa īsformāta izrāde “Absurda varone”. Arī “Saņem sevi rokās” ir mākslinieces izpētes procesa turpinājums, ne gala punkts.

Darba autore un izpildītāja – Līga Ūbele

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, Kultūrtelpas “Točka” laikmetīgās dejas rezidenču programmas ietvaros.

VISS BŪS LABI

Janas stāsts par ģimeni un pieaugšanu sākas ar spilgtu epizodi bērnībā un ved cauri trauslajām meitas un tēva attiecībām.

Ideja, horeogrāfija, izpildījums: Jana Jacuka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.