Projekts “JAUNO MAIŅA”. Ģertrūdes ielas teātris

13/01/2022
Kad:
22/01/2022 @ 19:00
2022-01-22T19:00:00+02:00
2022-01-22T19:15:00+02:00
Kur:
Ģertrūdes ielas teātris
Ģertrūdes 101a
Rīga
Cena:
15 EUR

Ģertrūdes ielas teātris aicina iepazīt trīs jauno horeogrāfu – Ģirta Dubulta, Emīlijas Bergas un Gundegas Rēderes – darbus, kurus vieno interese izmantot ķermeņa kustību, lai runātu par sev aktuālām tēmām – pieaugšanu, sevis un savu robežu apzināšanos. Vienlaikus izrādes atklāj katra mākslinieka individuālo redzējumu par dejas valodu un komunikāciju ar skatītāju.
Trīs izrādes, kas skatāmas vienā vakarā, ir daļa no projekta “Jauno maiņa”, kas veidots, lai sekmētu teātra attīstību un atbalstītu jaunas skatuves mākslinieku paaudzes ienākšanu Latvijas teātrī. Ģertrūdes ielas teātris to īsteno sadarbībā ar Dirty Deal Teatro, Rēzeknes teātri “Joriks” un Valmieras Drāmas teātri.

MUMS

“Šķiet, ir neiespējama vieta, kur mani redz patiesi, jo mans ķermenis maldina mūsu acis. Es nejūtos kā vīrietis, es neesmu sieviete. Dzimums ir neviennozīmīgs. Es jūtos atsvešināts no pasaules. Es gribu būt brīvs.”
Dzimums ir sabiedriski pieņemta konstrukcija, kas veido sociālās normas, kuru neievērošana lielu daļu sabiedrības mulsina. Vienlaikus ķermenis pats par sevi nav sociāls konstrukts, ķermenim sociālpolitisku nozīmi rada sabiedrība. Izrādē “Mums” horeogrāfs Ģirts Dubults runā par plaisu starp indivīdu un sabiedrību, sevis apzināšanos un iekļaušanos pasaulē. Sevis vērošana, savas kustības un elpas pieņemšana rada harmoniju. Elpa ir kinestētiski sajūtama un brīva no dzimuma.

Horeogrāfs: Ģirts Dubults
Dejotāji: Simona Ozola, Edvards Kurmiņš un Ramona Levane
Dejotāju vizuālais tēls: Kitija Geidāne
Mūzikas autors: Leo Novus
Gaismas: Jūlija Bondarenko, Dina Beināre

STARPTELPA

Izrāde piedāvā ielūkoties telpā, kurā caur kustību un skaņu tiek meklēta pāreja no vecā uz jauno. Starptelpā nereti veidojas iestrēgums. Pārmaiņas notiek pakāpeniski un reizēm nemanāmi.

Horeogrāfija: Emīlija Berga
Dejotāji: Kitija Geidāne, Emanuēla Zvaigznīte
Konsultante: Jana Jacuka
Mūzika: Jurģis Lūsis
Kostīmi: Paulīne Kalniņa
Gaismas: Jūlija Bondarenko, Dina Beināre

VIENS

Gundegas Rēderes solo darbs ar suģestējošu izpildītājas enerģijas lādiņu un nospriegotu klātbūtni aizved skatītājus ceļojumā no iekšpuses uz āru. Tiekšanās. Atzīšanās. Lūgšana. Ceļš uz uzticēšanos un satikšanos.

Horeogrāfe, izpildītāja: Gundega Rēdere
Konsultantes: Roberta Gailīte, Emanuēla Zvaigznīte
Mūzika: Jēkabs Rēders
Kostīms: Elīna Šteinberga
Gaismas: Jūlija Bondarenko, Dina Beināre

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.