Pirmizrāde “IZDZĪVOT BĒRNUS”. Liepājas Mākslas forums

30/08/2021
When:
26/09/2021 @ 12:00 – 13:00
2021-09-26T12:00:00+03:00
2021-09-26T13:00:00+03:00
Where:
Liepājā
skvērā Avotu ielā 6
Cost:
Free

Liepājas Mākslas foruma ietvaros pirmizrādi piedzīvos horeogrāfes Kristīnes Brīniņas dokumentālā dejas izrāde “Izdzīvot bērnus”, kurā pieci Liepājā dzīvojoši vecāki ir apņēmušies uz brīdi kļūt par saviem bērniem.

Dejas jaundarbs ir horeogrāfes turpinājums dokumentālu, sabiedriski aktīvu un sociāli iekļaujošu laikmetīgās skatuves mākslas darbu radīšanā. Tās pamatā  ir “Dokumentālā dejas metode”, kas aizsākta 2015. gadā ar  izrādi  “Noķer mani”,  kas guva plašu skatītāju un kritiķu atzinību un tika nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai. Arī izrāde “Izdzīvot bērnus” top sadarbībā ar mūziķi Rihardu Efeju-Lībieti, scenogrāfi Ievu Kauliņu un skatuves mākslas platformu “pigeon-bridge’’.

Dokumentālā dejas izrāde “Izdzīvot bērnus” ir par tuvību un uzticēšanos starp vecākiem un bērniem, neslēpjot savas vājības, bailes, pieņemot vienam otru un atbalstot bez kritikas un šaubām. Apgūstot bērnu radītās situācijas, vecāki izaicina savas fiziskās izturības un precizitātes spējas, vienlaicīgi pārvarot personīgās bailes.

Izrāde tapusi, radošajai komandai vairāku mēnešu garumā regulāri pavadot laiku kopā ar pieciem 6–9 gadus veciem bērniem. Šis process tika dokumentēts un kļuva par pamatu izrādes stāsta radīšanai. Bērnu vecāki ir pieņēmuši šo izaicinājumu ar izpratni un iejūtību un no dokumentālajiem video precīzi apgūt savu bērnu darbības. Ko nozīmē precīzi apgūt bērna izpratni par pasauli? Kādu pasauli bērni redz šodien un kādu viņi saredz savu nākotni? Pieredzēm un paaudzēm satiekoties, vecāki un bērni kļūs viens otram par aculieciniekiem. Vecākiem izrāde ir griba un centieni iedziļināties savu bērnu sajūtās, domās un viedokļos, kamēr bērniem tā ir iespēja pieredzēt sevi vecāku izpildījumā. Viņu abpusēja uzticēšanās un mijiedarbība paplašina telpu izrādes stāstam, kas satiks skatītājus, lai uz brīdi dalītos šo pieredžu apmaiņas rezultātā.

Idejas autore, režisore un horeogrāfe: Kristīne Brīniņa

Izrādes varoņi – bērni: Marta Riekstiņa, Roberts Gods, Hanna Matilde Dintere, Olivers Bilerts, Māra More

Izrādes izpildītāji – vecāki: Ilze More, Pēteris Riekstiņš, Roberts Dinters, Liena Goda, Marta Bilerte

Mūzikas autors: Rihards Efeja-Lībietis, izpilda Rihards Efeja-Lībietis un  izrādes dalībnieki

Scenogrāfija, kostīmi, video un dizains: Ieva Kauliņa

Dramaturģijas konsultante: Rasa Bugavičute-Pēce

Radošā producente: Zane Estere Gruntmane

Izrāde notiks brīvdabā — Liepājā, skvērā Avotu ielā 6, un skatītājiem būs pieejama divos seansos — 26. septembrī plkst. 12.00 un 15.00. Dalība — bez maksas, ar iepriekšējo pieteikšanos. Apmeklētāju reģistrācija no 6. septembra pieejama Liepājas Mākslas festivāla mājaslapā.

Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” organizētais Liepājas Mākslas forums šogad no 24. līdz 26. septembrim jau septīto reizi aicinās būt kopā mākslas jaunatklājumu svētkos, piedāvājot spilgtus laikmetīgās mūzikas, vizuālās un kustību mākslas notikumus, kā arī divas pirmizrādes ģimenēm ar bērniem un Eiropas kino programmu.

Attēla autore Ieva Kauliņa.