1. Home
  2. /
  3. Events
  4. /
  5. PĀRTAPŠANAS TELPAS. Festivāls “Homo Novus” Rīgā

PĀRTAPŠANAS TELPAS. Festivāls “Homo Novus” Rīgā

When:
06/09/2018 @ 18:00 – 19:30
2018-09-06T18:00:00+03:00
2018-09-06T19:30:00+03:00
Where:
Eduarda Smiļģa Teātra muzejs
Cost:
10 EUR
PĀRTAPŠANAS TELPAS. Festivāls "Homo Novus" Rīgā @ Eduarda Smiļģa Teātra muzejs

Elīna Lutce, Rosa Omarsdotira un Mira Kautto satikās šogad maijā Latvijas Jaunā teātra institūta rīkotajā rezidencē Liepājas koncertzālē. Trīs jaunās horeogrāfes vieno interese par atšķirīgu telpas definīciju, kurā vieta nevis tiek ieņemta, iekarota, uzlikta uz kartes, bet atklājas kā neviendabīga, mainīga, pāri plūstoša, citiem vārdiem, sievišķām īpašībām apveltīta.

“Pārtapšanas telpas” ir izrāde trīs epizodēs, kur katra māksliniece piedāvās savu solo darbu, aizvedot skatītāju uz kādu no Smiļģa muzeja perifērajām telpām. Tikšanās ar telpu, laiku, augiem un spokiem trīs harizmātisku izpildītāju sniegumā.

Elīna Lutce ir apguvusi laikmetīgo deju Latvijas Kultūras Akadēmijā. Kopš 2015. gada strādā kā horeogrāfe vienotā radošā komandā ar režisoru Viesturu Kairišu un scenogrāfiem Kristu un Reini Dzudzilo. Kā dejotāja strādājusi ar contact Gonzo, Kūnu Augustainenu, Branko Potočanu, Villiju Dorneru. Elīnas solo izrāde “Korpuss” (2015) tiks izrādīta šī gada Baltijas Triennāles porgrammā.

Rosa Omarsdottira ir islandiešu horeogrāfe, dejotāja un aktīviste. Pēc P.A.R.T.S. dejas skolas absolvēšanas viņa dzīvo Briselē. Rosa ir veidojusi vairākas izrādes kopā ar Ingu Huldu Hakonardotiru, t.sk. “The Valley” (2015), par kuru saņēma Islandes teātra balvu, kā arī projektu Islandes Dejas kompānijai, atzīmējot dadaisma kustības 100. gadadienu. Savos darbos viņa aplūko saikni starp skaņu un kustībām, īpašu uzmanību pievēršot nenoteiktības un “baismu ielejas” (uncanny valley) jēdzienam.

Mira Kautto ir dejas māksliniece, kas dzīvo Helsinkos. Viņa nodarbojas ar horeogrāfiju, performanci un veido video darbus, kā arī ir viena no radio Esitysradio vadītājām un festivāla UrbanApa kuratorēm. Vairākus gadus Mira kopā ar horeogrāfi Džamilu Džonsoni-Smolu darbojās kolektīvā “Immigrants and animals”, bet šobrīd dejo Sonjas Jokinemi un Janīnas Rajakangas darbos. Pašlaik Miru nodarbina (bieži vien smieklīgu) lietu iztēlošanās un dažādu nostaļģijas izpausmju pētījumi.

Horeogrāfes un izpildītājas: Elīna Lutce, Rosa Omarsdotira, Mira Kautto
Dramaturģe: Ana Dubljeviča
Producente Laura Stašāne, Latvijas Jaunā teātra institūts

Paldies Liepājas koncertzālei “Lielais dzintars” par atbalstu rezidences norisē

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.