NAKTENE. Eduarda Smiļģa Teātra muzejā

When:
28/08/2019 @ 19:00 – 20:00
2019-08-28T19:00:00+03:00
2019-08-28T20:00:00+03:00
Where:
LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejs
E. Smiļģa iela 37/39
Rīga
NAKTENE. Eduarda Smiļģa Teātra muzejā @ LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejs

“Ieraudzīt sevi mutuļojošā kustībā.’’

Alises Putniņas laikmetīgās dejas monoizrāde “Naktene”

Attālinot mūsu uztveri no sociuma veidotajiem priekšstatiem par sevi un par sievieti, ir radīta solo dejas izrāde “Naktene”, kas, ne mirkli neapstājoties, aicina skatītāju atklāt ķermeņa dziļākajās šūnās snaudošo un vien ar muguras smadzenēm nojaušamo sievietes būtību. 

Dejas izrāde ir intuitīvs stāsts par sievietes esību un mainību cauri laikiem. Savienojot fizisko un sajūtu pasauli, tiek meklēti jauni ceļi, kas ved prom no gadsimtiem ilgi uzkrātām sociālpolitiskām un sociālkulturālām normām attiecībā uz sievietes tēlu sabiedrībā. Caur nebeidzamu kustību plūsmu skatītājs tiek ievests citādā izrādes pieredzēšanas stāvoklī, priekšplānā izvirzot nevis prāta analītisko pusi, bet gan iekšējo sajūtu un zemapziņas pasauli. 

Kustības māksla, tās abstraktā valoda, ir viens no veidiem, kā aktivizēt cilvēkam sevis apziņu un domāšanas procesus vairākos līmeņos. Iedvesmojoties no kermeņa un kustību pētījumiem, horeogrāfe ir radījusi un turpina izstrādāt savu kustību metodi. Tās pamatā ir elpas un nebeidzamas kustības sadarbība, kas ļauj paplašināt ķermeņa kustību robežas un trenē prāta un ķermeņa izturību. 

Jūlijā un augustā notiks divi izrādes ieskaņas pasākumi, kas būs Alises Putniņas vadītas meistarklases visiem dejas interesentiem neatkarīgi no pieredzes, iepazīstinot ar izrādes kustību metodi, kā arī idejām no izrādes “Naktene”. 

Alise Putniņa  ir horeogrāfe, dejas praktiķe, absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas programmu “Laikmetīgās dejas horeogrāfija”. Kā horeogrāfe sadarbojusies ar daudziem režisoriem, tostarp Elmāru Seņkovu, Edgaru Niklasonu, Māru Ķimeli u. c., veidojot kustību partitūru teātra izrādēm. Ikdienā Alise darbojas dažādos neatkarīgos dejas un teātra projektos, kā arī turpina attīstīt savu kustību metodi, ko pasniedz nodarbībās dejas un teātra amatieriem, studentiem un profesionāļiem.

“Naktene” ir  Alises Putniņas otrā izrāde (viņas pirmā laikmetīgās dejas izrāde “Eksperiments ar apskāvienu’’ (sadarbībā ar A. Austriņu-Seņkāni, M. Opeltu, K. Albuži) tika nominēta “Spēlmaņu nakts 2016/2017” balvai kategorijā “Sasniegums laikmetīgajā dejā”).  

Laikmetīgās dejas izrāde “Naktene’’ top sadarbībā ar dramaturģi Lindu Krūmiņu, kura ir viena no aktīvākajām šī brīža dejas dramaturģēm un ir veidojusi dramaturģiju daudzām dejas izrādēm, piemēram, izrādei “Bedre’’ (hor. S. Siliņa), kura tika nominēta “Dejas balvai 2017-2018” kategorijā “Laikmetīgās dejas izrāde”. 

Izrādi producē biedrība “Horeogrāfu asociācija”, kas zem viena jumta apvieno vairāk nekā 50 aktīvākos profesionālos laikmetīgās dejas horeogrāfus un dejotājus.

Izrādi iesakām jauniešiem vecumā no 16 gadiem un pieaugušajiem.

Laikmetīgās dejas izrāde “Naktene”:

Horeogrāfija un izpildījums: Alise Putniņa

Dramaturģe un horeogrāfes asistente: Linda Krūmiņa

Dizainere: Kristīne Daukšte

Gaismu mākslinieks: Niks Cipruss

Producenti: Diāna Trope, Ina Ločmele, biedrība “Horeogrāfu asociācija”

 

Pirmizrāde 28. un 29. augustā plkst. 19:00 LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejs (E.  Smiļģa ielā 37/39). Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī uz vietas pirms izrādes.

 

Meistarklašu norises laiki un vieta:

25.07. 19:00 – 21:00 deju studija “Dzirnas” (Lāčplēša ielā 106/108)

15.08. 19:00 – 21:00 deju studija “Dzirnas” (Lāčplēša ielā 106/108)

Dalība meistarklasēs par ziedojumiem.

———————————————————————————————————————

Izrādes “Naktene” tapšanu atbalsta:

AKKA/LAA, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejs,  LKA teātra māja ‘’Zirgu pasts’’, biedrība ‘’Horeogrāfu asociācija’’, “Otrā elpa”, “Dance.lv Žurnāls”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.