MEMOR. Ģertrūdes ielas teātris

When:
25/10/2019 @ 20:00 – 21:00
2019-10-25T20:00:00+03:00
2019-10-25T21:00:00+03:00
Where:
Ģertrūdes ielas teātris
MEMOR. Ģertrūdes ielas teātris @ Ģertrūdes ielas teātris

Izrādē “Memor” tiek meklētas atbildes uz vairākiem svarīgiem jautājumiem par atmiņu kā cilvēka spēju un domāšanas virzītājspēku. Ir ķermeņa atmiņa, emocionālā atmiņa, intelektuālā atmiņa. Atmiņa ne vien palīdz cilvēkam atcerēties, bet arī rada robežas un liek šķēršļus ceļā uz attīstību, piedošanu, transformēšanos. Vai šīs robežas ir atmiņas uzlikts šķērslis, vai tomēr aizsargbarjera, lai sevi neizdedzinātu pārāk lielā zināšanu un pieredzes gūzmā?

Kopā ar horeogrāfi Agati Bankavu atbildes uz šiem jautājumiem meklēs trīs savos uzskatos un radošajās izpausmēs ļoti atšķirīgi dejotāji, Agates bijušie kursabiedri – Ivars Broničs, Taisija Frolova un Modris Opelts.

Agate Bankava ir viena no daudzsološākajām jaunākās paaudzes laikmetīgās dejas māksliniecēm. Jau ar savu bakalaura programmas diplomdarbu “Rauts” (2015), kas tika nominēts Spēlmaņu nakts balvai 2015./2016. gada teātra sezonā kā Gada sasniegums laikmetīgajā dejā un ieguva studentu teātra festivāla “Patriarha rudens” galveno balvu, viņa sevi spilgti pieteica uz Latvijas laikmetīgās mākslas skatuves. Agate veido gan kustību partitūru teātra izrādēm, sadarbojoties ar tādiem režisoriem kā Andrejs Jarovojs, Elmārs Seņkovs, Māra Ķimele, gan horeogrāfiju savām dejas izrādēm (solo izrāde “Membra”, “Fafabulala”, “Nature Morte” 2016.g., “Slikta” 2017.g.).

Horeogrāfija, telpa, kostīmi: Agate Bankava
Dejo: Ivars Broničs, Taisija Frolova, Modris Opelts vai Rūdolfs Gediņš
Dramaturģe: Anna Zvaigzne
Producents: Ģertrūdes ielas teātris
Ilgums: 50 min

“Dejas balvas” laureāte: Laikmetīgās dejas horeogrāfe – Agate Bankava
“Dejas balvas” nominācija: Laikmetīgās dejas dejotājs – Ivars Broničs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.