Divas norvēģu māsas un dejas mākslinieces Anne Katrine un Līva Hanne Haugenas | Anne Katrine and Liv Hanne Haugen jau 21 gadu kopā vada deju kompāniju Haugen Produksjoner. (www.haugenproduksjoner.no). Šajā laikā viņas ir radījušas ne tikai individuālus darbus, bet arī divas pilnmetrāžas izrādes par māsu sadraudzību, kuru pamatā ir ne tikai viņu pašu, bet arī viņu mātes un viņas 7 māsu un 1 brāļa stāsti. Izrādes “Māsas” (2003) un “Māsas pēc 11 gadiem” (2014) piesaistījušas plašu auditoriju un daudz ceļojušas gan Norvēģijā, gan starptautiski.
Izrādes “Māsas” | Søstre tēmas bija bērnība, pusaudža gadi un agrīnā pieaugušā dzīve. “Māsas pēc 11 gadiem” problematizēja mātes zaudēšanu, vecumdienas un nāvi.
“Māsas” 2025. gadā atraisīsies no šīs hronoloģijas un būs atvērts tam, kas starp abām māsām dzīvo tagad. 2023. gadā Līva Hanne nodibināja savu dejas kompāniju (livhannehaugen.com). Vai vēlme un vajadzība pēc atšķiršanās un autonomijas abām ir vienāda? Un kā ir tagad skatīties savas kopējās, 22 gadus vecās intervijas, kas tapušas saistībā ar izrādi “Māsas” (2003)? Atskatoties atpakaļ un raugoties uz priekšu. Kā viņas var dot vietu gan individuālai izaugsmei, gan pārmaiņām, neapdraudot to, kas viņām ir kopīgs, kopā izveidots?
Filma, instalāciju māksla un oriģināli komponēta mūzika būs daļa no šī jaunā skatuves darba.
Filma tiek veidota no 2003. un 2014. gadā uzņemtajiem kadriem. Šoreiz tiks intervēts onkulis Nils (93 gadi) – vienīgais pēcnācējs no mātes puses. Filmu veido dokumentāliste Reičela G. Andersena | Rachel G. Andersen. Savukārt instalācija tiks balstīta uz divām iepriekšējām, ko māsām veidojis slavenais mākslinieks Lorenss Malstafs | Lawrence Malstaf. Mūziku komponēs godalgotais elektroniskās mūzikas komponists un mākslinieks Pērs Martinsens | Per Martinsen.
Projekta ietvaros māsas izmanto darba metodes, kas ietver nehierarhiskas struktūras un demokrātiskus procesus.