Laiks ir iesnaudies pēcpusdienas saulē. Homo Novus

LAIKS IR IESNAUDIES PĒCPUSDIENAS SAULĒ. Festivāls “Homo Novus”

14/08/2020
When:
05/09/2020 @ 15:30 – 19:00
2020-09-05T15:30:00+03:00
2020-09-05T19:00:00+03:00
Where:
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Mūkusalas iela 3
Rīga
LAIKS IR IESNAUDIES PĒCPUSDIENAS SAULĒ. Festivāls “Homo Novus” @ Latvijas Nacionālā bibliotēka

1953. gadā iznāk Reja Bredberija romāns “451 grāds pēc Fārenheita”. Tajā attēlota pasaule, kurā grāmatas tiek aizliegtas un dedzinātas, un atmiņa kļūst par vienīgo vietu, kur tās iespējams saglabāt.
Vairāki cilvēki ir atsaukušies izrādes “Laiks ir iesnaudies pēcpusdienas saulē” autores Metes Edvardsenas aicinājumam kļūt par dzīvajām grāmatām, iemācoties no galvas pašu izvēlētu darbu. Viņi pavada laiku bibliotēkā, gaidot, kad kāds tās izvēlēsies. Lasītājs ir aicināts pasūtīt vienu no grāmatām un noteiktā laikā doties uz bibliotēku to satikt. Šī tikšanās ir apliecinājums tam, ka teksta iemācīšanās, atcerēšanās un nodošana tālāk ir mīlestības akts, kas mobilizē atmiņu tikpat ļoti kā aizmiršana.

Norvēģu horeogrāfe, režisore un māksliniece Mete Edvardsena savā minimālismā un koncentrētībā ir viena no radikālākajām aktīvās Briseles mākslas ainas dalībniecēm. Līdzās interesei par valodu būtiska nozīme viņas darbos ir intimitātei un telpas pieredzei. Mete Edvardsena strādā ar dažādiem medijiem, tai skaitā video un grāmatu, viņas darbu centrā ir interese par dzīvo valodu un izrādi kā praksi un situāciju. Kā dejotāja viņa ir sadarbojusies ar Alēna Platēla komopāniju Les Ballets C. de la B., Tomasa Hauerta apvienību ZOO un citiem vadošiem laikmetīgās dejas māksliniekiem. Kopš 2002. gada Mete veido pati savus darbus.

Idejas autore Mete Edvardsena
Dzīvās grāmatas: Valdis Ābols, Agate Bankava, Māra Brašmane, Dmitrijs Gaitjukevičs, Reinis Ivanovs, Rasa Jansone, Pēteris Krilovs
Producente Santa Remere, Latvijas Jaunā teātra institūts
Atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka

Reģistrācija uz izrādi no 15. augusta!