Laikmetīgās dejas performances “+21”. Rīgas vasara 2021

23/07/2021
When:
25/07/2021 @ 18:00 – 19:00
2021-07-25T18:00:00+03:00
2021-07-25T19:00:00+03:00
Where:
LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejs
E. Smiļģa 37
Cost:
Free

Rīgas vasaras kultūras programmas ietvaros tiks izrādītas jauno laikmetīgās dejas horeogrāfu performances.

Latvijas Kultūras akadēmijā šī mācību gada noslēgumā tika izrādītas Skatuves mākslas katedras profesores Olgas Žitluhinas vadītās Laikmetīgās dejas mākslas absolventu diplomdarbu izrādes. Rīgas vasaras kultūras programmas ietvaros rīdzinieki šīs laikmetīgās dejas performances varēs vērot projekta “+21” realizācijas vietās visā pilsētā. Projekta nosaukums “+21” ietver sevī vairākus vēstījums. Pirmkārt, šogad laikmetīgās dejas profesionāļu pulku papildinās 21 dejas mākslas profesionālis, otrkārt, 21 grāds pēc celsija ir gaisa temperatūra, kas ir silta, vasarīga un komfortabla – tieši šādi jutīsies performanču apmeklētāji – Rīgas iedzīvotāji.

Divus vakarus – 25. un 26. jūlijā plkst. 18.00 LKA E. Smiļģa Teātra muzejā savus darbus prezentēs horeogrāfi Simona Ozola, Gundega Rēdere, Ģirts Dubults un Kitija Geidāne.

Svētdien savu darbu “horizontā” izrādīs Gundega Rēdere. Viņas performance ir ieskats nerimstošā, dzīvā un mainīgā procesā, kā, atdodot daļu sava svara otram un uzņemot daļu partnera svara, rodas smalks kopīgais līdzsvars. Tā ir par uzticēšanos un balansu ārpus balansa. Performancē piedalās Gundega Rēdere, Marģers Vanags un dziedātāja Elīna Silova.

Simonas Ozolas horeogrāfija “nevaru gribu. vajag negribu. nevajag varu” caur deju stāsta par bailēm. Izpildītāju sastāvu veido Melānija Graumane, Ramona Levane, Vladimirs Goršantovs.

Pirmdien, 26. jūlijā notiks horeogrāfa Ģirta Dubulta performance “Draudzene”. Darbs ir veidots balstoties uz dienasgrāmatas tekstiem, kas tapuši no 2009. gada, kad horeogrāfs tikko uzsāku mācības 9. klasē. Dienasgrāmatu viņš sāka rakstīt, jo nebija neviena, kuram pastāstīt par to, kā viņš jūtas. Dejotāji – Arturs Muskars, Marģers Vanags, Oskars Moore, Vladimirs Goršantovs, Edvards Kurmiņš.

Kā arī pirmdienas performances “(lei)putrija” horeogrāfe ir Kitija Geidāne. Autore vēlas runāt par ilgām, par leiputriju, vietu, kura neeksistē šodienā, bet gan viņas atmiņās un nākotnes vīzijās. Par to, kas ir bijis un par to, kas visdrīzāk vairs nekad nenotiks. Performancē piedalās Emīlija Berga, Gundega Rēdere, Marģers Vanags, Ģirts Dubults.

 

Pie pasākuma ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas. To ir iespējams iegūt vietnē www.covid19sertifikats.lv.

Visi pasākumi ir bez ieejas maksas.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.