1. Home
  2. /
  3. Events
  4. /
  5. LABRYS. Tallinas ielas kvartālā

LABRYS. Tallinas ielas kvartālā

When:
04/07/2019 @ 20:00 – 21:30
2019-07-04T20:00:00+03:00
2019-07-04T21:30:00+03:00
Where:
Kultūrtelpa „Tu jau zini Kur“
Tallinas iela 10-3
Cost:
3 eur
LABRYS. Tallinas ielas kvartālā @ Kultūrtelpa „Tu jau zini Kur“

Šī gada 4.jūlijā plkst. 20:00 Tallinas ielas kvartāla kultūrtelpā „Tu jau zini Kur” būs iespēja noskatīties horeogrāfu Krišjāņa Santa un Ievas Gaurilčikaites dejas izrādi “Labrys”. 

“Labrys” ir gan iekļaujošās dejas izrāde, gan telpisks skaņdarbs ar īpašu, labirintam līdzīgu organizāciju un laika ritējumu. Šī izrāde ir kā ģeometriska pieredze no mākslas darba iekšpuses, kuru var klausīties un vērot kā instalāciju. Izrādes kustību trajektorijas un skaņa atgādina vienlaikus telpā topošu un gaistošu dzīvu rakstu.

Izrāde “Labrys” Rīgā spēlēta jau divās dažādās versijās: festivālā „Laiks dejot 2019” uz AB dambja un laikmetīgās mākslas festivālā „Survival Kit” Zeļļu ielā. Kultūrtelpas „Tu jau zini Kur” versijā darbs pirmo reizi tiks uzvests iekštelpās un pusotras stundas laikā atkārtots divas reize pēc kārtas. Atšķirībā no iepriekšējām versijām, šoreiz ”Labrys” iegūs instalācijas raksturu, kurā skatītājs pats varēs izvēlēties savu dalības ilgumu. Darbu varēs apskatīt no plkst. 20:00 līdz 21:30, skatītājam dodot iespēju ierasties un pamest izrādi, kad vien viņš vēlas.

Skatuves mākslinieku Krišjāņa Santa un Ievas Gaurilčikaites radošā prakse raksturojama kā laikmetīgās dejas un scenogrāfijas hibrīdforma. Abus interesē telpas un kustības komunikācija ar skatītāju. Katru reizi tās pētījumi manifestējas neparastu mediju un formu izmantojumā. Ik jauna darba kontekstā tiek pārdefinētas attiecības un robežas starp apmeklētāju, izpildītāju, vidi un citu apmeklētāju. 

Kopā ar Santu un Gaurilčikaiti izrādē uzstāsies jaunā laikmetīgās dejas horeogrāfe Jana Jacuka, kura 2018. gadā pabeidza Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas programmu un jau ar pirmajiem darbiem un diplomdarbiem ir guvusi plašāk atzinīgu vērtējumu. Izrādes tapšanā piedalījies arī latviešu komponists un mūziķis Jēkabs Nīmanis, kurš sadarbībā ar programmētāju Pāvilu Jurjānu ir radījis šim darbam īpašu skaņas noformējumu. 

Sants ir studējis horeogrāfiju Latvijas Kultūras akadēmijā (2011) un Beļģijas skolā P.A.R.T.S. (2014). Gaurilčikaite savu profesionālo izglītību dejā ir guvusi Skotijā SSCD (2015) un Izraēlā (2016). Kopš 2016. gada abi mākslinieki dzīvo Latvijā un aktīvi rada jaunus kopdarbus: “Celies augšā, nāc man līdzi” (2017), “Gotca” (2017), “Uzdzist” (2018). 2018. gadā abi pabeidza scenogrāfijas nodaļas maģistra studijas Latvijas Mākslas akadēmijā.

Biļetes būs iespējams iegādāties pirms izrādes „Tu jau zini Kur”. Biļetes cena 3 EUR. 

Izrādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Horeogrāfu Asociācija, SIA Tikkurila. Īpašs paldies festivālam Koka dienas. Izrādi rīko kultūrtelpa „Tu jau zini Kur“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.