1. Home
  2. /
  3. Events
  4. /
  5. LABRYS. Survival Kit

LABRYS. Survival Kit

When:
16/06/2019 @ 09:00 – 10:00
2019-06-16T09:00:00+03:00
2019-06-16T10:00:00+03:00
Where:
Zeļļu iela 25
Rīga
LABRYS. Survival Kit

Izrāde “Labrys” ir mākslinieku centieni caur kustību radīt mitoloģisku arhitektūras veidojumu, labirintu, un izaicināt savas fizisko spēju robežas, konfrontējot ķermeni ar prāta radītu konceptu. Izrādē telpa netiek izmantota, lai radītu kustību, bet gan caur kustību tiek modelēta telpa, kurā dejotāja ķermenim un prātam ir nemitīgi jāstrādā kopā, lai izpildītu matemātiski sarežģītas kombinācijas labirinta konstruēšanai. Kustību izrādei būs ar telpu un kustību saistīta skaņa.

OBLIGĀTA IEPRIEKŠĒJA PIETEIKŠANĀS! LŪDZU, AIZPILDIET ŠO FORMU, NORĀDOT IZRĀDI, KURU VĒLATIES APMEKLĒT (PLKST. 9.00 VAI PLKST. 13.00) https://forms.gle/S3AqgDx2quDeXV8u5

Jauno laikmetīgās skatuves mākslinieku Krišjāņa Santa (LV) un Ievas Gaurilčikaites (LT) radošā prakse raksturojama kā laikmetīgās dejas un scenogrāfijas hibrīdforma. Abus interesē cilvēka dabas pētīšana, un katru reizi šie pētījumi manifestējas jaunu un neparastu mediju un formu izmantojumā. Šobrīd mākslinieku fokusā ir darbs ar telpu pārejas stāvoklī, iemācoties telpas “valodu” un pielietojot to caur horeogrāfiskās domāšanas filtru. Sants un Gaurilčikaite rūpīgi pēta telpu ar mērķi savu performatīvo darbu ievietot tajā tā, lai tie viens otru papildinātu, nevis pārveidotu. Mākslinieku praksē telpa kļūst par vēl vienu izpildītāju. Būtiska loma Santa un Gaurilčikaites darbos ir skatītājam un skatītāja uztverei, mākslinieki pēta attiecības starp izpildītājiem, skatītājiem un telpu, un kur šīs robežas sāk pazust.

Krišjānis Sants pēc Latvijas Kultūras akadēmijas (2011) un Beļģijas laikmetīgās dejas skolas P.A.R.T.S. (2014) pabeigšanas atgriezies Latvijā turpina strādāt Eiropā, sadarbojoties ar horeogrāfiem Danielu Linehanu (Daniel Linehan), Heini Avdalu un Jukiko Šinozaki (Heine Avdal; Yukiko Shinozaki). Santu interesē veidi, kā dažādus ritmiskus folkloras ornamentu, dziesmu un rotaļu kodus pārcelt kustībā. Pēdējos gadus ciešā sadarbībā strādājis ar Ievu Gaurilčikaiti un zviedru horeogrāfu un dejotāju Ēriku Ēriksonu (Erik Eriksson), veidojot starpdisciplinārus darbus.

Ieva Gaurilčikaite profesionālo izglītību guvusi Skotijā (2015) un Izraēlā (2016). 2018. gadā pabeigusi scenogrāfijas maģistra studijas Latvijā. Gaurilčikaite sadarbojusies ar vairākiem horeogrāfiem Eiropā, piemēram, Heini Avdalu un Jukiko Šinozaki. Gaurilčikaiti interesē pasaulē trūkstošo dziļu un personīgu attiecību veidošana
gan dzīvē, gan uz skatuves, kur dažkārt laužot ierasto distancētību starp māksliniekiem un skatītājiem.

Koncepts, horeogrāfija un scenogrāfija: Krišjānis Sants un Ieva Gaurilčikaite
Izpildītāji: Ieva Gaurilčikaite un Jana Jacuka vai Krišjānis Sants
Skaņa: Jēkabs Nīmanis
Programmēšana: Pāvils Jurjāns
Producenti: Ieva Ozoliņa un Horeogrāfu asociācija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.