Kabatas izmēra poligons

KABATAS IZMĒRA POLIGONS. Tallinas ielas kvartāla “Laikmetīgā trešdiena”

When:
29/07/2020 @ 19:30 – 20:30
2020-07-29T19:30:00+03:00
2020-07-29T20:30:00+03:00
Where:
Tallinas ielas kvartāls
Tallinas iela 10
Rīga
KABATAS IZMĒRA POLIGONS. Tallinas ielas kvartāla “Laikmetīgā trešdiena” @ Tallinas ielas kvartāls

Horeogrāfes Lauras Gorodko izrādes “Kabatas izmēra poligons” mērķis ir atspoguļot, kas notiktu ar patērētāju, ja viss plastmasas iepakojums, kurā tiek iepakotas nopirktās sadzīves preces un pārtika, nepazustu brīnumainā veidā miskastes konteinerā, bet gan krātos un vilktos līdzi ikdienas gaitās. Kā kaut ko tik neaptveramu kā globālo vides piesārņojumu ir iespējams pielīdzināt savas ikdienas kabatas izmēra niekiem, kurus mēs bezrūpīgi izmetam atkritumu spainī un ātri vien par tiem aizmirstam. Izrādē piedalās dejotāja Sabīne Neilande.

Sabīne un Laura dejas karjeru aizsākušas Latvijas Kultūras akadēmijā un ir sadarbojušās ar dažādiem latviešu un ārvalstu dejas un citu nozaru profesionāļiem.

Arī tagad abas darbojas vairākos projektos, izrāde “Kabatas izmēra poligons” ir jaunākais, bet ne pēdējais kopdarbs. Laurai, izrādes idejas autorei, ir svarīgi izmantot laikmetīgās dejas mākslu, lai netiešā veidā pievērstu skatītāju uzmanību aktuālām vides un sabiedrības tēmām.

Vēlme runāt par plastmasas piesārņojumu radās jau sen, tomēr piepildīt to izdevās ar brīdi, kad Sabīne pievienojās radošajam procesam un bija gatava izjust fiziski problēmas smagumu caur plastmasas iepakojuma neizmešanu un krāšanu savā mājsaimniecībā.

No 1. jūlija līdz pat rudenim Tallinas ielas kvartālā katru nedēļu notiek “Laikmetīgās trešdienas”, kas iecerētas kā mūsdienu mākslas, mūzikas, dejas un dzejas kultūrvieta. “Laikmetīgo trešdienu” apmeklētājiem ir iespēja noskatīties un noklausīties vienu vai divas aktivitātes, garajā starpbrīdī starp tām nesteidzīgi ieturēt īpašas teātra bufetes tipa vakariņas, kā arī izbaudīt mākslas izstādi. “Laikmetīgo trešdienu” ietvaros regulāri skatāmas arī dejas izrādes.

Plakātā izmantots foto no Valmieras teātra festivāla arhīva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.