Izrāde “FEMINA” / Sievietes esības manifestācija

11/01/2022
Kad:
29/01/2022 @ 19:00
2022-01-29T19:00:00+02:00
2022-01-29T19:15:00+02:00
Kur:
LKA Nacionālā Filmu skola
Elijas iela 17
Rīga
Cena:
10 EUR

“Femina” ir horeogrāfes Sabīnes Neilandes veidota laikmetīgās dejas izrāde par supersievietes gēna meklējumiem, par duālo un pretrunīgo sievietes tēlu sabiedrībā, kas būtiski ietekmējis to, kā mūsdienu sieviete sevi uztver.

Viena no galvenajām tēmām, kam izrāde pievēršas, ir sievietes loma mākslā. Kā spēcīgs iedvesmas avots izpētes procesā bijis mākslinieču apvienības “Guerrilla Girls” plakāts “Vai sievietēm ir jābūt kailām, lai iekļūtu Met. muzejā?” (1989). Uz tā redzama kaila sievietes figūra un teksts, kas vēsta, ka mazāk nekā 5% no māksliniekiem, kas izstādīti Metropolitan mākslas muzeja modernās mākslas sekcijā, ir sievietes, bet 85% izstādīto aktu ir sieviešu kailie ķermeņi. Vairāku gadsimtu laikā radītos mākslas šedevros, kas apskatāmi pasaules labākajos muzejos, sieviete galvenokārt redzama caur mākslinieka vīrieša prizmu, kā pasīvs un kluss mākslas objekts. Šāda sievietes tēla reprezentācija nereti saglabājusies arī mūsdienu popkultūrā – kino, mūzikā un sociālajos tīklos.

Izrādes radošo komandu interesē tas, kā šāds sievietes tēls, uz ko esam pieraduši raudzīties kopš bērnības, ietekmējis 21. gadsimta sievieti viņas ikdienā, kā tas veidojis viņas attiecības pašai ar sevi. Dejotāja Laura Gorodko, iedvesmojoties no piemēriem mākslā un savas personiskās pieredzes, aicina skatītāju doties sev līdzi transformatīvā ceļojumā cauri dažādām ādām, kas viņu ieskauj šajā vīrieša radītajā pasaulē.
Tur, aiz savas samtainās miesas, viņa meklē izeju.

 

Radošā komanda:
Horeogrāfija un ideja: Sabīne Neilande
Izpildījums: Laura Gorodko
Scenogrāfija: Līga Ūbele
Režija: Nauberts Jasinsks (Naubertas Jasinskas, Lietuva)
Mūzika: Līva Dumpe
Multimediju māksla: Marianna Lapiņa
Gaismu mākslinieks: Niks Cipruss
Producē: biedrība laikmetīgās dejas dejotāju apvienība “LDM5”, Anete Enikova

Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.