IMPRINT. Laikmetīgās dejas izrāde

13/03/2022
When:
16/03/2022 @ 19:00
2022-03-16T19:00:00+02:00
2022-03-16T19:15:00+02:00
Where:
LKA Teātra māja “Zirgu pasts”
Dzirnavu 46
Cost:
6 EUR

Izrāde Imprint tapusi Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas studiju programmas mācību procesa ietvaros. Horeogrāfu Jāņa Putniņa un Lukas Marijas Frišas (Luca Marie Fritsch) jauniestudējums būs vērojams 1. kursa studentu izpildījumā.

Izrādes pamatā ir ideja par to, kā uz mums atstātie nospiedumi ietekmē un iedarbojas uz procesiem mums apkārt. Kā saņemto dodam tālāk, vai izvēlamies šo nospiedumu transformēt, sagaidot citu rezultātu. Izrāde ar dejas palīdzību stāsta par to, cik šis process var būt neapzināts, vai gluži pretēji – izvēlēs balstīts.

Izrādes veidotāji norāda: “Mēs nepārtraukti saņemam un dodam. Un pa vidu mums ir iespēja transformēties, mainīties un izlemt: ko mēs vēlamies atstāt aiz sevis? Dejotāji izseko paši savus nospiedumus un sāk pieprasīt.”

Darbs veidots izmantojot gan urbānās, gan laikmetīgās dejas elementus. Izrādes dejotāji ir 12 Laikmetīgās dejas mākslas 1. kursa studenti: Dita Andersone, Anastasija Čornaja, Poļina Filippova, Imants Ilgažs, Lelde Beāte Kuzņecova, Lauris Limbergs, Artūrs Nīgalis, Anna Marija Puķe, Sintija Skrabe, Mārīte Supe un Rūdis Vilsons. Izrādes komponists Kaspars Niklasons.

Horeogrāfes Lukas Marijas Frišas horeogrāfijas veidošanas stils raksturojams kā cilvēka iekšējās emocionālās un psiholoģiskās pieredzē balstīta deja. Tā kā savas radošās gaitas Luka uzsākusi kā urbāno dejas stilu dejotāja, lielformāta ielu teātra performanču izpildītāja un tikai vēlāk horeogrāfe, interese balstīta ne vien iekšējos aktiera/dejotāja procesos, psiholoģiski emocionālos un ar “prāta stāvokli saistītajos”, bet tajā, kā iekšējo procesu padarīt ķermeniski fizisku un izteiksmes formu estētisku vairākos kvalitātes līmeņos.

Jānis Putniņš gan bakalaura gan maģistra grādu laikmetīgajā dejā ieguvis Latvija Kultūras akadēmijā. Horeogrāfs tic ķermenisko izteiksmes formu sintēzei, savā darbā izmantojot plašu kustību un paņēmienu amplitūdu, veidojot horeogrāfiju gan teātra, gan dejas izrādēm un kultūras pasākumiem, kā arī improvizācijas struktūras un performances. Arī Jānis uzskata, ka skatuves ķermeniskā forma, lai arī pamatā būtu uzskatāma par mākslinieciskās izteiksmes līdzekli, spēj būt jēgpilna – fiziska, atlētiska un izteiksmīga savā izpausmē.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.