DŽONATANS BAROUZS: “POLITIKA” UN “52 PORTRETI”. Zirgu pasts

When:
15/02/2020 @ 19:00 – 20:30
2020-02-15T19:00:00+02:00
2020-02-15T20:30:00+02:00
Where:
LKA Teātra māja "Zirgu pasts"
Dzirnavu iela 46
Rīga
DŽONATANS BAROUZS: "POLITIKA" UN "52 PORTRETI". Zirgu pasts @ LKA Teātra māja "Zirgu pasts"

Ar performatīvu lekciju “Politika” un īsfilmu “52 portreti” Rīgā atgriežas atzītais britu horeogrāfs Džonatans Barouzs (Jonathan Burrows).

“Politika” ir mākslinieka pārdomas par laikmetīgās dejas un politikas saistību, kas uzdod būtiskus jautājumus par dejotāju bieži piesaukto brīvības sajūtu dejojot, mākslas tirgus spiedienu, par dejas vērtību un jēgu šodien, atsaucoties uz bieži lietotu izteikumu, ka “dejas jēga ir tajā, ka tai nav jēgas”. Kaut arī “Politika” ietver atsauces no dejas vides, tā runā par jebkura neatkarīga mākslinieka izvēlēm. Barouza daiļradē lekcijas formātam ir īpaša vieta, viņam vienmēr izdodas to pārvērst aizraujošā teatrālā vēstījumā.

“52 porterti” ir īsfilmu izlase, kurā 52 dejas mākslinieki rada īsu personisku žestu deju, sēžot pie galda un iztiekot bez atribūtiem. Deju pavada mākslinieku biogrāfijas, kas ir iedziedātas īpašā skaņu celiņā. Šo projektu Barouzs veidoja kopā ar foto un videomākslinieku Hugo Glendinningu, komponistiem un izpildītājiem Mateo un Frančesku Fardžioniem. “52 portreti” ir cilvēciska, asprātīga un aizkustinoša mīlas dziesma dejas žanram, kas pilnībā izmaina priekšstatus par dejotāja tēlu.

Angļu valodā.

Ieeja – 5 eiro, samaksa skaidrā naudā pirms izrādes.

Paldies par atbalstu Latvijas Kultūras akadēmija un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.