DRUPAS. Tallinas ielas kvartāla “Laikmetīgā trešdiena”

When:
09/09/2020 @ 19:30
2020-09-09T19:30:00+03:00
2020-09-09T19:45:00+03:00
Where:
Tallinas ielas kvartāls
Tallinas iela 10
DRUPAS. Tallinas ielas kvartāla "Laikmetīgā trešdiena" @ Tallinas ielas kvartāls

Kristīnes Brīniņas darba impulss radies globālās pandēmijas laikā, kad horeogrāfi, esot izolācijā, aizvien vairāk nodarbinājusi jēdziena “mājas” nozīme.

Kristīne Brīniņa: “Kopā ar ģimeni dzīvoju meža vidū Cīravā. Laiks, kurā daudzi procesi ir apstājušies, ir pavadīts, rūpējoties par mājām, iekopjot dārzu un esot ar ģimeni. Šķietami viss ir labi, tikai šai idillē sāk pietrūkt telpas sev. Mājas sienās ienāk spriedze – sāk pietrūkt finanšu, pietrūkt privātās telpas, kur nodoties personīgajām interesēm. Neskaitāmas reizes spēju iztēloties, kā sakrāmēju somu un dodos prom – vienalga, kur, tikai būt citur, bet to neizdaru, jo baidos pazaudēt to, ko saucu par “mājām”.”

Kristīne Bīriņa vairāk nekā 5 gadus regulāri strādā kā neatkarīga horeogrāfe un dejotāja Latvijā un ārpus tās robežām (Kiprā, Norvēģijā, Islandē, ASV un Korejā). Horeogrāfe ir radījusi vairākas solo izrādes, sadarbojoties ar citiem māksliniekiem, kā arī savā radošajā darbā iesaistījusi noteiktas sociālās grupas. Kristīnes darbi ir vairākkārtīgi novērtēti ikgadējā teātra gada balvā “Spēlmaņu nakts”, kā arī saņēmusi ārvalstu kritiķu atzinības.  Horeogrāfi ļoti iedvesmo cilvēki, un viņas radošā darba trajektorija izzina dažādus veidus, kā pārnest ikdienas pieredzi uz skatuvi. Savos darbos Kristīne tiecas izdzēst robežas starp ikdienas dzīvi un skatuves mākslu. Viņa vēlas izcelt mākslu ārpus elitārās nozīmes un radīt tiešāku un skatītājam pieejamāku dejas izpausmes veidu, lai veidotu dziļākas zināšanas un empātiju pret sevi un pasauli.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.