DIVOTNE. Viesizrāde Rēzeknē

03/06/2020
When:
14/05/2022 @ 18:00
2022-05-14T18:00:00+03:00
2022-05-14T18:15:00+03:00
Where:
Rēzeknes teātris "Joriks"
Atbrīvošanas aleja 97
Rēzekne
Cost:
1 EUR
Contact:

Izrāde tapa, divām jaunām horeogrāfēm kļūstot par mammām un iekļaujot šo personīgo pieredzi savā mākslinieciskajā valodā – dejā. Mātes loma sievieti ierauj rūpju, pienākumu, neaptveramas mīlestības un lielas ķermeniskas pieredzes mutulī, ko ne vienmēr var izstāstīt, ne vienmēr saprast un uztvert. Dažreiz tam trūkst empātiska klausītāja, dažreiz laika, lai pati sieviete apjēgtu notiekošo, dažreiz traucē ārējās pasaules gaidas vai gaidas pašai pret sevi. Izrādē sieviete ir sašķelta divotnē – Mātē un Nemātē, lai caur iekšēju dialogu rastu ceļu, pa kuru iet turpmāk kopā pati ar sevi. Horeogrāfēm ir svarīgi caur dejas piedzīvojumu parādīt šo transformatīvo ceļojumu, procesu, ko piedzīvo sieviete. Kā jauno mātes lomu savienot ar savu nemātišķo pusi, kas vadījusi cilvēku pirms tam? Kā valdīt pār jaunajām sajūtām, veidojot attiecības pašai ar sevi un apkārtējiem?

Horeogrāfes – Anna Novikova, Rūta Pūce, izpilda – Anna Novikova, Agate Bankava, mūzikas autors – Toms Auniņš, gaismu mākslinieks – Ivars Tilčiks, producente – Ina Ločmele.

Biļetes: NBKN kasē

Cena: 1 eiro, kases tālrunis rezervācijai un jautājumiem 64622182

Otrā izrāde biedrības “Horeogrāfu asociācija” un Rēzeknes pilsētas teātra-studijas “Joriks” kopprojekta ietvaros. Kopprojekts veidots, la dotu laiku un telpu sarunām par laikmetīgo skatuves mākslu, un paredz dažādu laikmetīgās dejas viesizrāžu nodrošināšanu Latgales reģionā. Kopprojekts paredz pozitīvi sekmēt esošo situāciju, kur laikmetīgā māksla pārsvarā pieejama Rīgas robežās, nodrošinot laikmetīgās dejas piedāvājumu Latgales reģionā un notikumus realizējot nemainīgā norises vietā – Rēzeknes pilsētas teātrī-studijā “Joriks”.

Projekta ietvaros Rēzeknē tiks izrādītas kopumā četras izrādes: “Baiļu rutīna” 30. aprīlī, “Divotne” 14. maijā, “Manu acu tulkojums” 29. septembrī un “Satikt” 29. oktobrī.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.