DIVOTNE. LKA teātra māja “Zirgu pasts”

When:
22/09/2019 @ 17:00 – 18:00
2019-09-22T17:00:00+03:00
2019-09-22T18:00:00+03:00
Where:
LKA teātra māja "Zirgu pasts"
Dzirnavu iela 46
Rīga
DIVOTNE. LKA teātra māja "Zirgu pasts" @ LKA teātra māja "Zirgu pasts"

Izrāde “Divotne” ir stāsts par sievieti, kura ir piedzīvojusi bērniņa nākšanu pasaulē un līdz ar to ieguvusi jaunu lomu – mamma. Izrādes idejas un iedvesma ņemta no pašu izrādes autoru piedzīvotā, kā galveno, apskatot, nevis bērna ienākšanu pasaulē, bet pašas sievietes piedzimšanu kā mammai. Mātes loma atnāk pēkšņi, lai cik ļoti tai gatavotos, un ar lielu inerci ierauj sievieti nezināmajā. Kā jauno mātes lomu savienot ar savu nemātišķo pusi, kas vadījusi sievietes personībā pirms tam, ko darīt ar jaunajām sajūtām un emocijām, veidojot attiecības pašai ar sevi un apkārtējiem, un kā konkurenci starp savām un bērna vajadzībām padarīt par to faktoru, kas viens otram dod jaunu elpu un spēku, nevis lēni iznīcina?

“Paliek grūti izšķirt, kas īsti es esmu patiesībā. Mamma es noteikti esmu, jo man ir bērns. Bet es esmu arī kaut kas, kas nav mamma, es esmu arī nemāte. Manī ir atmodies tas, kas iesnaudās, bērnam dzimstot, un es jūtu, ka radīsies arī daudz vērtīgā, kam nav sakara ar manu mātes lomu. Un tomēr … arī mātes loma mani izmainīja līdz saknēm, iedeva citu dvašu. Manī ir māte un nemāte, man nav jāatsakās ne no vienas, tikai jābalansē, jāpieslīpējas pašai sev. Es mācos būt divotne.”
Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/Manamammadejo

Izrāde saņēmusi “Dejas Balvu” 2018 kategorijā “Laikmetīgās dejas notikums”, kā arī nominēta kategorijās “Laikmetīgās dejas horeogrāfs/e” un “Laikmetīgās dejas dejotājs/a” (Anna Novikova).

Dejo: Anna Novikova un Agate Bankava
Horeogrāfes: Rūta Pūce un Anna Novikova
Gaismu mākslinieks: Ivars Tilčiks
Mūzikas aranžētājs: Kaspars Kurdeko
Vizuālais tēls un dizains: Kristiāna Kalniņa
Producents: Ina Ločmele un PARTY

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un uz vietas pirms izrādes.Cena: 12.00 eur un 8.00 eur (skolēniem, studentiem, profesionāļiem un pensionāriem).

* Izrāde nav domāta bērniem, bet viņi ir mīļi gaidīti, netiks kušināti vai nevēlami nopētīti. Mēs priecāsimies par katru raudāšanu, skaļo izsaucienu nevietā vai savas sēdvietas nomaiņu. Būs ērta iebraukšana arī ar ratiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.