Digitālais dejas koncerts

When:
30/05/2020 @ 02:00 – 03:00
2020-05-30T02:00:00+03:00
2020-05-30T03:00:00+03:00

Pielāgojoties jaunajam dzīves ritmam un nenotikušām performancēm, dejas mākslinieki Aigars Larionovs un Kierons Sardžents (Kieron Sargeant) ar viesmākslinieci Arielu Duglasu (Ariel Douglas) organizē koncerteksperimentu no savām mājām Talahasī (Tallahassee), Floridā.

Piektdien, 29. maijā, 19.00 pēc ASV Austrumu krasta laika (t .i. 30. maijā 2.00 naktī pēc Latvijas laika) skatītāji varēs tiešsaistē vērot laikmetīgās un tradicionālās mākslas dialogu dejā, ritmos un sarunās. Koncerta ieraksts būs pieejams nedēļas garumā no tiešraides dienas līdz nākamajai piektdienai, 5. jūnijam. Visi elementi 40 minūšu garajā performancē ir radīti un pielāgoti online videi kā potenciāls formāts starptautiskām nākotnes sadarbībām. Apvienojot horeogrāfu personīgo pieredzi atšķirīgās kustību kultūrās, digitālā koncerta pamatideja ir laikā, kad esam atšķirti cits no cita un iespējas pulcēties fiziskā telpā ir ierobežotas, meklēt iespējas dziļākai sarunai caur deju. Pasākums ir bezmaksas ar iespēju ziedot pēc vēlmes un iespējām.

Aigars Larionovs – latviešu izcelsmes horeogrāfs, dejas pasniedzējs un kustību mākslinieks. Absolvējis Latvijas Kultūras koledžu un Floridas štata universitāti (FSU), iegūstot maģistra grādu (MFA) dejā 2020. gada pavasarī. Daiļradē Aigars fokusējas uz sinerģiju starp improvizāciju un horeogrāfiju, iedvesmojoties no savas ilggadējās pieredzes kapoeirā (afrobrazīļu kustību kultūra). Karjeras laikā viņš ir dejojis projektos ar tādiem māksliniekiem kā Ilze Zīriņa (Latvija), Josephine Garibaldi un Paul Zmolek (ASV), Ady Elzam (Izraēla) un Guy Nader un Maria Campos (Spānija). Aigara horeogrāfija “Passage” ir rādīta dejas konferencēs Maiami un Trinidādā, un viņa darbi “Brotherhood of Man” un “Unshaken” ir izvēlēti FSU ikgadējiem dejas dienu koncertiem 2018. un 2019. gadā.

Kierons Sardžents (Kieron Sargeant) – Trinidādā dzimis horeogrāfs, dejotājs un perkusionists, kurš savu māksliniecisko praksi bāzē Āfrikas izcelsmes kustību kultūrās, kas saistās ar Karību salu reģionu. Pēc Floridas Štata universitātes absolvēšanas 2019. gadā, Kierons ir darbojies mākslinieku rezidencēs, veidojot horeogrāfijas ar Ņujorkas Štata universitātes (SUNY Brockport), Mojuba dejas kolektīva un Bowdoin koledžas dejotājiem. Viņš ir vairāku starptautiska līmeņa dejas balvu laureāts un “Kieron Sargeant Dance & Performing Arts” aģentūras dibinātājs.

Ariela Duglasa (Ariel Douglas) – Trinidādas pilsone un maģistrantūras studente Floridas Štata universitātē. Ariela ir dzīvojusi dejā pēdējos 15 gadus, iegūstot teorētiskas un fiziskas zināšanas Karību folkloristiskajās dejās, baletā, laikmetīgajā dejā un indiešu klasiskajā dejā. Savu daudzpusīgo izglītību un interesi ķermeniskās inteliģences izpētē, Ariela fokusē uz studijām dejas kinezioloģijā. Ar optimismu un pozitīvu attieksmi viņa meklē veselīgu pieeju dejas pasniedzēja darbam.

Horeogrāfija un izpildījums:

Aigars Larionovs, Latvija

Kierons Sardžents, Trinidāda un Tobago

Pasākuma saite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.