“DEJAS ZELTA GRAUDI”. Vladimira Ponomarjova jubilejas koncerts

05/10/2021
When:
22/11/2021 @ 19:00
2021-11-22T19:00:00+02:00
2021-11-22T19:15:00+02:00
Where:
Dailes teātris
Brīvības iela 75
Rīga
Cost:
20–40 EUR

Šis ir rets gadījums, kad uz vienas skatuves satiksies dažādu dejas žanru, stilu un virzienu spilgtākie pārstāvji – no vadošajiem klasiskā baleta māksliniekiem līdz labākajiem tautas deju kolektīviem. Koncertā piedalīsies ap 250 dejotāju – bērni, jaunieši, pieaugušie un seniori –, padarot to par neaizmirstamu un emocionāli piesātinātu notikumu.

Koncertu atklās Latvijas Nacionālā Baleta zvaigznes Jūlija Brauere, Raimonds Martinovs, Margarita Demjanoka un Zigmārs Kirilko. Viņu izpildījumā skatītāji redzēs gan klasisko baletu fragmentus, gan mūsdienu horeogrāfijas (Mariusa Petipā “Gulbju ezers”,  Alberta Alonso “Karmena”, Borisa Eifmana “Anna Kareņina” u. c.). Pirmajā koncerta daļā uzstāsies arī Rīgas Baleta skolas audzēkņi un Agra Daņiļeviča studijas “Dzirnas” dejotāji.

Koncerta otrā daļa veltīta tautas dejai meistarīgā, profesionālā izpildījumā. Dejos bērnu un jauniešu kolektīvs “Uguntiņa”, kolektīvu “Dancis”, “Līgo” un “Teiksma” vidējās paaudzes sastāvs un pamatsastāvs — šie kolektīvi ir starp pieciem labākajiem tautas deju ansambļiem Latvijā.

Visus koncerta dalībniekus savstarpēji saista viens cilvēks — Vladimirs Ponomarjovs, spilgta personība un lielisks pedagogs, kas, strādādams pēc Agripīnas Vaganovas izstrādātās izcilās baleta mācību metodes, izaudzinājis ne vienu vien klasiskā baleta mākslinieku paaudzi. Tāpat Ponomarjovs strādājis par vairāku tautas deju kolektīvu repetitoru un skolojis mazos dejotājus, kas nu jau izauguši par vadošajiem Latvijas Deju svētku horeogrāfiem.

Vladimirs Ponomarjovs, savu audzēkņu cienīts un mīlēts, lielāko daļu radošā mūža veltījis Latvijas Nacionālajam Baletam kā mākslinieks un vēlāk repetitors un savulaik bijis arī Rīgas Horeogrāfijas skolas pasniedzējs. Nu meistars atzīmē savu 70 gadu jubileju un 50 profesionālās darbības gadus.

Var droši apgalvot, ka katrā jubilejas koncerta “Dejas zelta graudi” dalībniekā ielikta  maza daļiņa no apdāvinātā pedagoga Vladimira Ponomarjova meistarības un dvēseles.

Koncerts divās daļās.

Attēls: publicitātes foto.