Deja domā. Attēls: Krista Briģe

DEJA DOMĀ. Tatjanas Čižikovas dejas darbnīca

When:
23/10/2019 @ 16:00 – 19:00
2019-10-23T16:00:00+03:00
2019-10-23T19:00:00+03:00
Where:
Daugavas stadions
Augšiela 1
247. telpa
Rīga
Cost:
Free

Oktobrī Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC) aicina uz diviem pasākumiem ciklā “Deja domā”. Pirmdien, 21. oktobrī, gaidāma horeogrāfes Fionas Milvordas (Apvienotā Karaliste) meistarklase, kā arī saruna par dokumentālo deju ar horeogrāfes Kristīnes Brīniņas (Latvija) un pētnieces Anastasijas Prošutinskas (Krievija) dalību. Savukārt trešdien, 23. oktobrī, notiks radošā darbnīca ar horeogrāfi Tatjanu Čižikovu (Krievija).

Cikls “Deja domā” ietvaros tiek rīkotas dažādu ārvalstu un Latvijas dejas profesionāļu lekcijas, demonstrācijas, semināri, ieskati radošajā procesā un citu formu publiskas uzstāšanās, kuras vieno mērķis – iepazīstināt ar fiziskām, intelektuālām, vizuālām un emocionālām atziņām par dejas mākslu un to noderīgumu citās nozarēs un ikdienā.  

23. oktobrī plkst. 16.00 Daugavas stadionā (Augšielā 1, 247. telpā) notiks radošā darbnīca, ko vadīs laikmetīgās dejas māksliniece Tatjana Čižikova. Darbnīca būs veltīta tēmai “Protesta ķermenis”, skaidro horeogrāfe: “Es nezinu, kā parādās vēlme cīnīties, bet man ir pazīstams tas brīdis, kad ķermeņa iekšienē rodas nepanesamības sajūta, kad trūkst elpas un vienlaikus kā atbildes reakcija rodas gandrīz dzīvniecisks niknums. Nav skaidrs, uz ko šī agresija ir vērsta: man šķiet, ka cīnos ar neredzamu, tomēr reālu ienaidnieku. Šķiet, ka šī sajūta burtiski karājas gaisā. Telpā starp mums, kas kļūst arvien blīvāka un saspringtāka. Kopā ar laboratorijas dalībniekiem to izpētīsim, eksperimentējot ar kustību izpētes stratēģijām, kopīgu prāta vētru, individuālu un kolektīvu darbu ar ķermeni, skaņu un elpošanu.” Darbnīcā izmantotās metodes Tatjana izstrādājusi, gatavojot soloperformanci “Triecienniece” (“Ударница”, 2019).

Tatjana Čižikova

Darbnīca 23. oktobrī paredzēta dalībniekiem ar pieredzi dejā. Interesentus lūdz pieteikties, rakstot uz e-pastu info@dance.lv un īsi izklāstot savu pieredzi un motivāciju. Dalība darbnīcā bez maksas, pasākums norisināsies krievu valodā ar tulkojumu latviski pēc vajadzības.

Ciklu “Deja domā” atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Kultūras akadēmija. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.