CARMINA BURANA & DON JUAN. Ungārijas Valsts teātris

02/09/2020
When:
26/09/2020 @ 19:00 – 21:00
2020-09-26T19:00:00+03:00
2020-09-26T21:00:00+03:00
Where:
VEF Kultūras pils
Ropažu iela 2
Cost:
15–55 EUR
CARMINA BURANA & DON JUAN. Ungārijas Valsts teātris @ VEF Kultūras pils

Ungārijas Valsts teātra Szeged Contemporary Dance Company repertuāru veido teatralizētas dejas, kuru pamatā ir tādu komponistu kā Antonio Vivaldi, Igors Stravinskis, Bēla Bartoks un Karls Orfs darbi.

Carmina Burana   

Mēs iegūstam priekšstatu par rituāliem piepildītu barbaru apmetnes dzīvi. Apmetnes iedzīvotāji cenšas nopelnīt iztiku uz civilizācijas drupām un, cīnoties par izdzīvošanu, cīnoties ar savām bailēm, cenšas izdzīvot visu to, ko viņiem liek liktenis. Liktenis, kas dažkārt rada labas lietas, mīlestību, prieku un dažreiz rada bēdas vai nāvi. Meitene, kuras dzīvei vajadzēja būt īsai, uz brīdi var justies patiesi laimīga, kad mīlestība liek aizmirst par visām sliktajām lietām un liek ticēt dzīvei, kas varētu būt citāda, varbūt labāka. Bet Fortūna ir neveikla un nežēlīga. Viņai nerūp mirkļa skaistums. Piedzīvojot neapmierinātību, priekus un bailes, mēs varam uzzināt daudz vairāk par sevi, savu likteni un iespējām.

Mūzika: Karls Orfs

Horeogrāfija: Tamašs Juroniks

Don Juan

Sižeta pamatā ir sena leģenda par Donu Žuanu, piedzīvojumu meklētāju, drosmīgu un valdzinošu sieviešu pavedinātāju. Dons Žuans ir galējību cilvēks, viņš ir sentimentāls, un nākamajā brīdī viņš var būt nežēlīgs. Viņš ir glīts un narcistisks, bet dedzīgs, varonīgs un pašpārliecināts. Šajā baletā priekšplānā izvirzītas tādas tēmas kā ģimene, laulība un seksualitāte.

Mūzika: Kristofs Vilibalds Gluks

Horeogrāfija: Tamašs Juroniks