BEZDELĪGAS
Dejas izrāde “Bezdelīgas” ir horeogrāfes Ilzes Zīriņas un 12 jauno laikmetīgās dejas studentu kopīgi realizētā ideja, kas stāsta gan par pašiem jauniešiem, gan viņu interpretāciju par jaunību citos laikos.
Darba autori par izrādi saka: “Gribējām par pankiem, sanāca par konformistiem. Bija agrs rīts… Dārznieks skatījās debesīs un teica: “Bezdelīgas…” Viņam pāri galvai lidoja zosu kāsis…”
Izrādes muzikālo pavadījumu veido Hansa Cimmera (Hans Zimmer), grupu The Chemical Brothers un Sex Pistols mūzika. Dejas izrādē spilgti un ar vieglu humora devu atklājas dejotāju personības un spēja būt par impulsu kopīgam piedzīvojumam.
Horeogrāfija, vizuālā koncepcija: Ilze Zīriņa
Dejo: Dita Andersone, Anastasija Čornaja, Poļina Filippova, Imants Ilgažs, Lelde Beāte Kuzņecova, Lauris Limbergs, Artūrs Nīgalis, Anna Marija Puķe, Sintija Skrabe, Mārīte Supe un Rūdis Vilsons
Konsultante: Inga Raudinga
Gaismu mākslinieks: Danis Sumišķis
Producente: Patrīcija Kolāte
LAIKMETĪGĀS DEJAS CIKLA “AIZSĀCĒJI UN IESĀCĒJI” SKICES
Darbs procesā
Skiču pamatā ir kustību un horeogrāfiskais materiāls, kas tapis radošā procesa rezultātā, virzoties uz trīsdaļīga izrāžu cikla “Aizsācēji un iesācēji” realizāciju. Darba iecere ir paralēli veidot divas izrādes ar divu dažādu paaudžu dejotāju sastāviem, strādājot ar identiskām tēmām un uzdevumiem, kā arī līdzīgām mākslinieciskās jaunrades metodēm. Tādējādi vienlaikus tiek radītas divas dažādas izrādes, pēc kuru pabeigšanas taps trešā cikla daļa, kurā abas paaudzes darbosies kopā.
Dejotāji un arī izrādes līdzradītāji ir divu Latvijas laikmetīgās dejas paaudžu pārstāvji, kas ar sev raksturīgo māksliniecisko izpausmi pārstāv gan savu dejas pieredzi, gan šodienas sevi, kā arī reprezentē attiecīgās paaudzes dejas “ainavu”. Vienu no dejotāju grupām veido pieredzējušie Latvijas laikmetīgās dejas aizsācēji, kuri darbojas laikmetīgās dejas jomā kopš pagājuša gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, savukārt otru grupu – topošie dejas mākslinieki, LKA Laikmetīgās dejas mākslas programmas 2. kursa studenti. Par ko dejot? Kā dejot? Kā ķermeniskā atmiņa iekodējusi pirmo ar deju saistīto pieredzi, ikdienas treniņu rutīnu, pašam nepamanāmos ieradumus, uzvaras un zaudējumus? Kā to atšifrēt? Kā dejotāji ar savu galveno izteiksmes līdzekli – ķermeni – reflektē par tēmām, kas aktualizējas radošā procesa gaitā? Kā atmiņas rada sajūtas, sajūtas pārvēršas kustībā un kustība – vārdā? Vai varbūt otrādi?
Izrāde top kā mākslinieciskās jaunrades darbs, studējot kopīgajā profesionālā doktora studiju programmā mākslās “Mākslas”, apakšprogrammā “Audiovizuālā māksla, teātris un laikmetīgā deja”.
Ideja, koncepcija, horeogrāfija: Ramona Galkina
Aizsācēji: Olga Žitluhina, Ilze Zīriņa, Inga Raudinga, Andris Kačanovskis, Vilnis Bīriņš
Iesācēji: Rūdis Vilsons, Dita Andersone, Poļina Filippova, Anna Marija Puķe, Lauris Limbergs, Lelde Beāte Kuzņecova
Mūzika un skaņas dizains: Laima Jansone
Gaismu mākslinieks: Dainis Sumišķis
Producente: Patrīcija Kolāte