GROSOMBOLS

2D DEJA. Tiešsaistes saruna par izrādi “Grosombols”

29/03/2021
When:
01/04/2021 @ 19:00 – 20:00
2021-04-01T19:00:00+03:00
2021-04-01T20:00:00+03:00
Where:
Tiešsaiste, Zoom platforma
Cost:
Free
Contact:
2D DEJA. Tiešsaistes saruna par izrādi “Grosombols” @ Tiešsaiste, Zoom platforma

Par darbu “Grosombols” tiešsaistē sarunāsies horeogrāfs Klāvs Liepiņš un Katrīna Gunnarsdotira (Katrín Gunnarsdóttir), horeogrāfe, izpildītājmāksliniece, pētniece, pedagoģe, Islandes horeogrāfu asociācijas valdes priekšsēdētāja. Saruna notiks angļu valodā.

Izrādē “Grosombols”  horeogrāfs Klāvs Liepiņš risina savus personīgos meklējumus maskulinitātē, vēršot uzmanību uz nepieciešamību pārvērtēt bināro izpratni par dzimumu īpašībām un veicināt pārdomas, vai emocionalitāte, maigums, jūtīgums ir atbilstošs tikai vienam no dzimumiem. Katrīnas Gunnarsdotiras recenzija lasāma šeit.

“2D Deja” ir eksperiments, kurā tiek pētīts, kā dejas māksla ir nolasāma ekrāna formātā un kā mūsu horeogrāfu darbus uztver autori, kuri par Latvijas deju zina maz vai nezina neko. Recenzijas papildina tiešsaistes sarunas ar rakstu autoriem un aplūkoto darbu horeogrāfiem. Projekta “2D Deja” galvenais mērķis ir saglabāt un aktivizēt komunikāciju starp dejas kopienām dažādās valstīs, attīstot spēju sarunāties par dejas mākslu, iegūstot skatu no malas un veicinot Latvijas mākslinieku atpazīstamību.

Saruna notiks Zoom platformā, to vadīs Latvijas Dejas informācijas centra valdes priekšsēdētāja Inta Balode. Lai piedalītos, interesenti aicināti rakstīt uz e-pastu info@dance.lv. Dalībnieki saņems gan sarunas, gan apspriežamās izrādes saiti, lai pirms pasākuma varētu to noskatīties. Būs iespēja uzdot sevi interesējošos jautājumus.

Projekta ietvaros Dance.lv žurnālā publicētas sešas ārzemju autoru recenzijas par Latvijas dejas izrādēm, recenzijas papildina tiešsaistes sarunas par katru izrādi.

Projektu “2D Deja” organizē Latvijas Dejas informācijas centrs ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu.

Foto: skats no izrādes “Grosombols”, foto Sandis Liass