2 D DEJA. Tiešsaistes saruna par izrādi “Laba laikmetīgās dejas izrāde “Slikta””

22/01/2021
When:
01/02/2021 @ 19:00 – 20:00
2021-02-01T19:00:00+02:00
2021-02-01T20:00:00+02:00
Cost:
Free
Contact:
2 D DEJA. Tiešsaistes saruna par izrādi “Laba laikmetīgās dejas izrāde “Slikta””

Projekta “2D Deja” ietvaros tiešsaistes sarunā par darbu “Laba laikmetīgās dejas izrāde “Slikta””  tiksies horeogrāfe Agate Bankava un Hamburgā un Maskavā dzīvojoša dejas dramaturģe Anna Semenova-Ganza (Anna Semenova-Ganz).

Saruna notiks krievu valodā,  to vadīs Latvijas Dejas informācijas centra valdes priekšsēdētāja Inta Balode. Lai piedalītos sarunā, interesenti aicināti rakstīt uz e-pastu info@dance.lv. Dalībnieki saņems saiti, lai pirms sarunas varētu noskatīties tajā apspriesto izrādi. Būs iespēja uzdot sevi interesējošos jautājumus.

Izrāde ir horeogrāfes Agates Bankavas maģistra darbs, absolvējot Latvijas Kultūras akadēmiju. Izrādē viņa pētījusi to, kādēļ iedalām mākslu labā un sliktā, uzmanību pievēršot laikmetīgās dejas mākslas sfērai. “Cilvēku veido laiks un pieredze, kas palīdz dzīvot pasaulē atbilstoši laikmeta prasībām un baudīt labu mākslu, jo mēs zinām, kas ir labs. Izrādē piedalās pieci dejotāji, kuri uzzina ko jaunu par sevi. Neko citu neprot un patstāvīgi izdzenā blokus,” teikts izrādes anotācijā. Izrāde “Slikta” bija viens no darbiem, par kuru Agate Bankava saņēma “Dejas balvu 2017–2018” kategorijā “Laikmetīgās dejas horeogrāfe”.

Sākumā viss izskatās pēc labas laikmetīgās dejas izrādes. Pieci pieredzējuši izpildītāji melnā (trīs sievietes un divi vīrieši) gandrīz sinhroni dejo black box tipa telpā. Bet jau šī sinhronitāte rada jautājumu, vai izrāde ir laba vai slikta. Lai gan kustību materiāls visiem ir identisks, katrs dejotājs to izpilda savā kvalitātē, un tas kustībai liek izskatīties vienlaikus vienādai un atšķirīgai. Varētu domāt, ka dejotāji nav pietiekami cītīgi izmēģinājuši kustību sinhronitāti, vai gluži pretēji, ka kustība veidota apzināti, un pieredzējušie dejotāji ir ieguldījuši milzīgu darbu, lai izkoptu šo mazo nobīdi no perfekcijas,” par izrādi raksta Anna Semenova-Ganza. Visu recenzijas tekstu iespējams izlasīt šeit.

Projektā “2D Deja” ārvalstu autori raksta recenzijas par Latvijas dejas izrāžu video ierakstiem.“2D Deja” ir eksperiments, kurā tiek pētīts, kā dejas māksla ir nolasāma ekrāna formātā un kā mūsu dejas mākslinieku darbus uztver autori, kuri par Latvijas deju zina maz vai nezina neko. Recenzijas papildina tiešsaistes sarunas ar rakstu autoriem un aplūkoto darbu horeogrāfiem. Projekta “2D Deja” galvenais mērķis ir saglabāt un aktivizēt komunikāciju starp dejas kopienām dažādās valstīs, attīstot spēju sarunāties par dejas mākslu, iegūstot skatu no malas un veicinot Latvijas mākslinieku atpazīstamību.

Projekta ietvaros “Dance.lv” žurnālā tiks publicētas kopumā sešas ārzemju autoru recenzijas par Latvijas dejas izrādēm un notiks tiešsaistes sarunas par tām.

Projektu “2D Deja” organizē Latvijas Dejas informācijas centrs ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu.

Attēls: skats no izrādes “Laba laikmetīgās dejas izrāde “Slikta””, fotogrāfe: Margarita Germane.