Laiks dejot 2010 izrādes

Laiks dejot 2010

 

Tā kā Latvijā dejas sfērā dominējošais vairākums ir sievietes – horeogrāfi, dejotājas, organizētājas, skolotājas utt., tad Laiks dejot 2010 uzmanība tiks pievērsta laikmetīgajai dejai vīriešu izpildījumā, kā arī meistarklašu programmas pedagogi galvenokārt būs vīrieši.

Jau tradicionāli festivāls atspoguļos norises arī Latvijas laikmetīgajā dejā; atsevišķā vakarā savus darbus demonstrēs Latvijas Kultūras akadēmijas jaunie horeogrāfi. Festivāla apmeklētāju vērtējumam tiks piedāvāti Latvijas horeogrāfu jaunākie iestudējumi, dejas filma un sadarbības projekts Robeža (Border Line) – deja sasaldēto drēbju instalācijā . Festivāla ietvaros Latvijas un ārvalstu dejas pasniedzēji piedāvās meistarklases dažādās laikmetīgās dejas tehnikās, kompozīcijā, improvizācijā, kā arī būs iespēja apgūt ārzemju viesu repertuāru.

 

Arī šogad interesenti meistarklases var izvēlēties pēc sarežģītības pakāpes. Dejotājiem, kas strādā laikmetīgās dejas virzienā un dejas studentiem iesakām A līmeni un cilvēkiem, kas grib iepazīties ar šo dejas veidu dziļāk nekā tas ir darīts līdz šim jeb tiem, kas vēlas pamēģināt – kā tas ir – pašām dejot laikmetīgo deju – nāciet uz B līmeņa nodarbībām.

 

Jaunums, ko 2010, gadā piedāvā festivāla rīkotāji, būs mākslinieku un skatītāju sarunas pēc izrādēm, tā radot apstākļus labāk iepazīt un izprast laikmetīgās dejas būtību, kā arī dažādos skatījumu uz to, kas ir deja.

 

Piedāvājam sezonu beigt un vasaru sākt ar krāsaino Laiks dejot 2010 karuseli, kas var sniegt skaistumu, jautrību, jaunas iemaņas, apņēmību, jaunas pazīšanās, atskārsmi, jautājumus un arī atbildes!

 

Uz tikšanos jau drīz!

IZRĀDES

Kad Kas Kur 

 

 

Piektdien, 4. jūnijā


19:00

 

 


21:30

 

 

Dejas izrāde Heroes ( Varoņi ) (60’)

Josi Bergs, Odeds Grafs  ( Yossi Berg, Oded Graf )

( Izraēla )


Multimediāls vides projekts

Border Line

( Robeža )

Ēriks Mutels ( Eric Mutel ), ( Francija ) & Latvijas dejotāji

 

Dejas filma Ābolu vīrs ( 13′)

Rūta Nordmane (Latvija)

 

 

Dailes teātra mazajā  zāle

 

 


Peldošā galerija Noass

 

 

 

 

 

 

 

Sestdien, 5. jūnijā


 

19:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


21:30

 

 

dejas izrāde

God Studies #3 ( Dieva pētīšana #3 )

( 25’ )

Kenets Flaks ( Kenneth Flak )

( Norvēģija / Nīderlande )

 

dejas izrāde Meiteņu sapnis (20′).

Dmitrijs Gaitjukevičs ( Latvija )

 

dejas izrāde Kas? Es? Nē! ( 30′).

Valērijs Oļehno ( Latvija )

 


Dejas improvizācija Ērika Mutela instalācijā

 

Dejas izrāde Spārni, lai lidotu? ( 20′)

Andris Kačanovskis

 

Guntis Spridzāns un PULSA EFEKTS (Latvija)

Dejas filma Ābolu vīrs ( 13′ )

Rūta Nordmane (Latvija)

 

 

Dailes teātra mazajā zāle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Peldošā galerija Noass

 

Svētdien, 6. jūnijā


19:00

 

 

 

 


 

22:00

 

 

dejas izrāde Piecērt 735

Olgas Žitluhinas dejas kompānija

dejas izrāde Solo

Frančesko Skaveta ( Francesco Scavetta )

( Itālija )


 

dejas izrāde Aizbraukšana

Aleksandrs Pepeļajevs ( Krievija )

 

akcija Disposal

 

Ēriks Mutels ( Eric Mutel ) un dejotāji

 

 

 

Dailes teātra mazajā zāle

 

 

 

 


 

Peldošā galerija Noass

 

Pirmdien, 7. jūnijā


19:00

 

 

Latvijas jaunie horeogrāfi

Latvijas Kultūras akadēmijas

laikmetīgās dejas horeogrāfijas studentu kompozīcijas darbi

 

 

 

Dailes teātra mazajā zāle

Related Posts

No Comments

Leave a Reply